VTNS1001B-2
Kit Image
2-wire switch
https://ajaseguridad.tu-seguridad.es/web/image/product.template/5334/image_1920?unique=2030cc4
This product is no longer available.
view more
Kit Image
VTNS1001B-2
specifications and features
General information
Technology 2 wire to IP
Type 2-wire switch
Material and dimensions
Installation DIN rail
Dimensions 131.1 x 103 x 40 mm
Material ABS plastic + Polycarbonate
Net weight 240 g
Weight with packaging 440 g
Power consumption
Power mode DC
Voltage 48V
Consumption (w) 15W
Amperage 1000mA ~ 3000mA
Ambient
Operating temperature -10 ºC ~ 55 ºC
Use Indoor
Maximum humidity 95%