DOD-220A-I-B
Kit Image
optical smoke sensor
https://ajaseguridad.tu-seguridad.es/web/image/product.template/8976/image_1920?unique=1324875
Stock 46
ADD
Not Available For Sale
Not Available For Sale
view more
Temperature activation
78 Cº
Protection area
60 m2
Maximum Mounting height
12 m
Detectores incendio
Kit Image
DOD-220A-I-B
specifications and features
General information
Type Optical smoke sensor
Material and dimensions
Dimensions 42 x 100 (Ø) mm
Material ABS plastic
Net weight 100 g
Weight with packaging 110 g
Color Black
Power consumption
Power mode DC
Voltage 22V ~ 38V
Consumption On 11mA
Ambient
Operating temperature -10 ºC ~ 70 ºC
Degree of protection IP40
Use Indoor
Maximum humidity 95%